سوالات متداول

آیا لازم است هدفون خود را burn in کنیم ؟

هیچ لزومی به آب بندی (burn in) هدفون نیست. البته اینکه آیا تفاوت صدای هدفونِ گرم شده قابل تشخیص است یا خیر، بسته به هدفون و حس شنوایی هر فرد دارد.

حتی بدون burn کردنِ هدفون، تغییرات جزیی در صدای هدفون بعد از یک دوره کار کردن، کاملا طبیعی است. برای مثال، ممکن است فرکانس های بالای هدفون اندکی نرم تر شنیده شود.

از آنجایی که این گونه تغییرات قابل اندازه گیری نیستند، بهبود در صدا بعد از یک زمانِ مشخص، قابل درک می شود که تحت عنوان ” اثرِ خو گرفتن ” نیز بیان می شود. سیستم شنوایی انسان به صدای هدفون ها عادت می کند در نتیجه ویژگی هایی از صدا که در ابتدا ممکن است نا خوشایند به نظر برسد، در طول زمان کمتر شده و یا از بین خواهد رفت.

بنابراین در تفسیر burn شدن، چنین توصیه می شود که به اولین صدایی که می شنوید تکیه نکرده و سریع قضاوت نکنید و در ازا، مدت زمان طولانی تری به صدای هدفون گوش دهید.

چگونه می توانم نویز کابل را کاهش دهم ؟

نویز کابل (مانند تلق تلق کردن، سوت زدن و غیره) در هدفون های داخل گوشی تا حدی کاملا طبیعی است. این مورد به خصوص برای هدفون هایی که سَری آنها داخل کانالِ شنواییِ گوش قرار می گیرد ( مانند مدل های Byrd ) مشهود است. کمپانی بیرداینامیک با توجه به فرم و مواد مورد استفاده در روکش کابل، نویز را تا حد زیادی کاهش داده ایم.

 

به منظور کاهش بیشتر نویز کابل، توصیه می شود که کابل هدفون را در موقعیت ثابت قرار دهید مثلا توسط گیره به لباستان محکم کنید.

چگونه بفهمم هدفون من با دستگاه پخش (تلفن هوشمند یا تبلت) سازگاری دارد ؟

اکثر هدفون های بیرداینامیک با استاندارد CTIA مطابقت دارند. اطلاعات فنی این استاندارد در لینک زیر موجود است. اگر پخش کننده شما با این استاندارد منطبق باشد، می توانید آن را با هدفون بیرداینامیک استفاده کنید.

اطلاعات مربوط به استاندارد CTIA

قابلیت صدای "شخصی سازی" (personalised sound) در اپلیکیشن MIY چگونه کار می کند ؟

شنیدن موسیقی با جزییات بالا حتی در حجم صدای پایین یا در محیط همراه با نویز – چطور ممکن است ؟

کمپانی بیرداینامیک یک هدفون بی سیم همراه با تکنولوژی یکپارچه، با همکاری شرکت تکنولوژی های شنوایی mimi طراحی کرده است که بهترین صدای ممکن را برای هر شخص بدون توجه به منبع، ارائه می دهد.

پروفایل شخصی صدا و تکنولوژی شخصی سازی mimi، نتیجه ی سالها تحقیقات علمی و تکنولوژی های ابداعی (patent) می باشد که از بزرگترین پایگاه های داده ی شنوایی دنیا، جمع آوری شده است. با استفاده از آخرین تکنولوژی پردازش صدای دیجیتال (DSP)، بهبود قابل ملاحظه ای در بازه ی عملکرد هدفون (در ترکیب با تکنولوژی mimi) حاصل شده است که با اکولایزر های معمول قابل قیاس نیست.

اپلیکیشن بیرداینامیک به نام MIY (Android  و iOS ) یک سری صدای تست، با کوک (pitch) و حجم صدای متفاوت، بر روی گوشی های چپ و راست، به طور جداگانه پخش می کند. این اپلیکیشن در تعامل با کاربر، تخمین می زند هر صدا چگونه و با چه حجم صدایی شنیده می شود و بر این اساس پروفایل شنوایی هر شخص را منحصرا ایجاد میکند. (Sound Profile)

تکنولوژی mimi پردازش سیگنال را داخل گوش انسان به خصوص داخل حلزون گوش، شبیه سازی می کند. طی این فرایند برخی از اطلاعات تاکید می شود تا مغز، اِلمان های متفاوت صدا و پردازش آنها را درک کند. به واسطه مطابقت دادن حجم صدا با رنج های فرکانسی، صدای شخصی سازیِ mimi، فرایند پردازش گوش انسان را بارها تکرار می کند و به تدریج صدای واضح، عمیق با کنتراست بالا را تضمین می کند.

بخش های مختلف فرکانس های صدایی از طریق اپلیکیشن  MIY تشدید و تنظیم می شوند تا حتی در حجم صدای پایین و یا نویز محیط، تجربه ی شنیدن موسیقی با جزییات زیاد و دقیق حاصل شود.

مقادیر اندازه گیری شده در پروفایل شخصی صدا (Sound Profile) از طریق اپلیکیشن MIY به هدفون بیرداینامیک منتقل می شود و در هدفون ذخیره می شود. البته که تغییر صدای شخصی (Sound Profile) به راحتی امکان پذیر است بدین صورت که پروفایل جدیدِ صدای شخصی، جایگزین پروفایل موجود می شود. اکنون صدای هدفون، شخصی سازی شده و صدای شخصیِ شما، بر روی هر پخش کننده ی بلوتوثی اعمال می شود.

در چه مواردی باید برای هدفونها از آمپلی فایر استفاده کرد؟

استفاده از آمپلی فایر برای هدفون دلایل مختلفی دارد:

 1. سطح ولتاژ دستگاه پخش بسیار پایین و در نتیجه میزان صدای خروجی از هدفون‌ها نیز بسیار پایین است و بسیار کم به نظر می‌رسد.
 2. قابلیت‌های انتقال صدای خروجیِ هدفون در دستگاه پخش راضی کننده نیست (برای مثال عدم وضوح، پاسخ فرکانسی محدود، نویز، جداسازی ضعیف کانال).
 3. تمایل افراد به برخورداری از تاثیر صدای خاص.

آمپلی‌فایرهای هدفونِ کمپانی beyerdynamic به خوبی نیازهای مرتبط با موارد ا و ۲ را مرتفع می‌کنند. در عین حال، با توجه به اینکه همزمان تلاش کمپانی بر آن است تا دستگاه‌هایی ارایه دهد که تا حد ممکن همه پسند باشد و همچنین اصالت صدای اصلی حفظ شود، مورد سوم را هنگام انتخاب دستگاه‌های ساخت بیرداینامیک معیار قرار ندهید.

علاوه بر این، آمپلی‌فایرهای هدفونِ کمپانی بیرداینامیک این امکان را فراهم می کند تا بدون هیچ مشکلی از هدفون‌های دارای امپدانس بالا (برای مثال ۶۰۰ اهم) استفاده کنید.

چرا هدست MMX 300 گران تر از یک هدفون مثل مدل DT 770 PRO می باشد؟

غالباً هدست MMX 300 را با هدفون DT 770 PRO که مدلی ارزانتر است مقایسه و اکثرا استفاده از هدفون DT 770 PRO را همراه با یک میکروفون ارزان قیمتِ مجزا توصیه می‌کنند. واقعیت این است که هدست‌های MMX 300 علاوه بر برخورداری از یک هدفونِ دارای کیفیت استودیو، دارای یک میکروفون گردن غازی و یک کپسول میکروفون با کیفیت استودیو میباشد که برای ضبط حرفه‌ای صدا در استودیوی ضبط از آن استفاده می‌شود و این مساله ای است که اکثرا نادیده گرفته می‌شود.

با در نظر گرفتن قیمت این یونیت در مقایسه با هدفون‌های مشابه و میکروفون‌ نظیر آن، می شود تخمین زد که قیمت هدست MMX 300 بسیار مناسب است.

بنابراین صرفه جویی در هزینه در چنین موردی یعنی کاهش کیفیت در انتقال صدا.

آیا هدست MMX 300/Custom Game صرفا برای گوش دادن به موسیقی هم مناسب است؟

بله. هدست‌های MMX 300 و Custom Game ، هدفون‌های در رده کیفی بسیار بالا هستند و برای کسانی که تمایل دارند از شنیدن موسیقی با کیفیت بالا هم لذت ببرند  ایده آل است.

آیا هدست MMX 300/Custom Game می‌توانند سیگنال‌های صوتی ۵.۱ تولید کنند؟

MMX 300 و Custom Game هدست‌های کاملا استریو هستند؛ یعنی در هر گوشی آنها یک اسپیکر تعبیه شده است. در عین حال، امروزه می‌توان صدای محیط را به صورت ایده آل از طریق «head related transfer function» شبیه سازی کرد به نحوی که بتوان با استفاده از هدست‌های استریو تصویری از صدای محیطیِ واقعی ایجاد کرد.

جهت شبیه سازی صدای محیطی،کارت صدای رایانه شما باید از فناوری‌های مناسب همچون «هدفون‌های دالبی» برخوردار باشد.

اندروید ۶/۷/۸: چطور می‌توانم هدفون‌هایم را به نرم افزار MIY متصل کنم و آزمایش شنیدن صدا را انجام دهم؟

در بخش ذیل آموزش گام به گام این کار، از اتصال هدفون به نرم افزار تا انجام آزمایش شنیدن صدا ارایه شده است:

 1. ۱. در صورتی که هدفون‌ها خاموش است، دکمه موجود روی هدفون‌ها را فشار دهید و به مدت ۶ ثانیه نگه دارید تا فرایند جفت سازی آغاز شود (چراغ LED به زنگ آبی و قرمز چشمک می‌زند).
 2. ۲. موقتاً بلوتوث سایر دستگاه‌های خود را خاموش و فقط بلوتوث گوشی خود را روشن نمایید.
 3. ۳. در قسمت منوی بولوتوث گوشی و در بخش «دستگاه‌های موجود» گزینه هدفون‌ را انتخاب و جفت سازی کنید؛ اکنون چراغ LED هدفون‌ها هر ۷ ثانیه یک بار روشن می‌شود.
 4. ۴. به صورت پیش فرض، هدفون از قسمت تنظیمات بلوتوث‌ جهت برقرای تماس و گوش دادن به فایل‌های مدیا به گوشی متصل می‌شود. علامت چرخ دنده را که سمت راست بخش تنظیمات قرار دارد را فشار دهید و جهت عملکرد درست آزمایش شنیدن صدا، موقتاً صدای تماس را غیرفعال کنید.
 5. ۵. اکنون امکان اجرای موسیقی در صورت استفاده از هدفون را چک کنید.

۶ . آخرین نسخه نرم افزار Beyerdynamic MIY را دانلود و نصب نمایید.

 1. ۷. از فعال بودن GPS / Location گوشی خود اطمینان حاصل نمایید.

اتصال نرم افزار MIY به هدفون

 1. از روشن بودن و اتصال هدفون‌ به دستگاه تلفن همراه اطمینان حاصل نمایید (به قسمت بالا مراجعه کنید).
 2. نرم افزار MIY را راه اندازی نمایید.
 3. با فشردن دکمه “OK” هشدار FIRMWARE UPDATE AVAILABLE را تایید نمایید.
 4. با فشردن دکمه “OK” اجازه لازم جهت دسترسی به موقعیت جغرافیایی دستگاه خود را صادر نمایید تا نرم افزار بتواند هدفون‌های اطراف را مکان یابی کند.
 5. در صفحه نمایش انتخاب هدفون (CHOOSE HEADPHONE)، مدل درست هدفون را انتخاب و با فشردن گزینه « CHOOSE» آن را تایید کنید.
 6. در پنجره اطلاع رسانیِ اتصال (CONNECTION)، در ابتدا وضعیت اتصال به صورت «عدم» نمایش داده می‌شود. اگر ظرف چند ثانیه هدفون‌ها به صورت خودکار به نرم افزار متصل نشدند، دکمه «هم اکنون متصل شود» (“bond now”) را فشار دهید.
 7. دستگاه ظرف ۳۰ ثانیه به صورت خودکار شروع به کار خواهد کرد. در صورت بروز هرگونه مشکل، هدفون‌ها را خاموش (دکمه روی هدفون‌ها را فشار دهید و ۶ ثانیه نگه دارید) و مجدداً روشن نمایید (دکمه روی هدفون‌ها را فشار دهید و ۲ ثانیه نگه دارید).
 8. چند لحظه پس از اتصال موفق؛ وضعیت باتری دستگاه در قسمت پایین صفحه و کنار نام هدفون نمایش داده می‌شود.

 

انجام آزماش شنیدن صدا با نرم افزار MIY

 • در تمام مدت زمان انجام مراحل زیر اتصال به اینترنت ضروری است.
 • در صفحه نمایش، قسمت پروفایل (PROFILE)، جهت تنظیمات صدا و شروع آزمایش شنیدن صدا به بخش «به روز رسانی پروفایل» (“UPDATE YOUR PROFILE”) بروید.
 • با انتخاب گزینه “ALLOW” به نرم افزار MIY اجازه ضبط صدا را بدهید تا نرم افزار بتواند جهت آمادگی برای آزمایش شنیدن صدا، صدی محیط را اندازه بگیرد.
 • سایر دستورالعمل‌های نرم افزار را انجام دهید.
 • در صورتی که پیام «اشکالی پیش آمده است» ظاهر شود، موقتاً اتصال به سرور شبکه Mimi قطع شده است. در چنین مواردی، وضعیت اتصال دستگاه به اینترنت را بررسی و یا بعدا مجددا تلاش نمایید. در صورتی که پیام قبل چندین بار تکرار شد، پیشنهاد می شود نرم افزار را پاک و آن را مجددا دانلود و نصب نمایید (به قسمت بالا رجوع کنید).  آیفون خود را خاموش و مجدداً راه اندازی نمایید.
 • پس از اتمام آزمایش شنیدن صدا، می‌توانید از قسمت تنظیمات بلوتوث تلفن همراه قابلیت صدای تماس را مجدداٌ فعال نمایید.
 • اکنون در صورت نیاز می‌توانید بلوتوث سایر دستگاه‌های خود را روشن نمایید.

اپل آی او اس ۱۰/۱۱: چطور می‌توانم هدفون‌هایم را به نرم افزار MIY متصل کنم و آزمایش شنیدن صدا را انجام دهم؟

در بخش ذیل آموزش گام به گام این کار، از اتصال هدفون به نرم افزار تا انجام آزمایش شنیدن صدا ارایه شده است:

 

اتصال هدفون به آیفون جهت گوش دادن به موسیقی

 1. ۱. در صورتی که هدفون‌ها خاموش است، دکمه موجود روی هدفون‌ها را فشار دهید و به مدت ۶ ثانیه نگه دارید تا فرایند جفت سازی آغاز شود (چراغ LED به زنگ آبی و قرمز چشمک می‌زند).
 2. ۲. موقتا بلوتوث سایر دستگاه‌های خود را خاموش و فقط بلوتوث آیفون خود را روشن نمایید.
 3. ۳. در قسمت منوی بولوتوث آیفون خود و در بخش «دستگاه‌ها» (‘Devices’) یا «سایر دستگاه‌ها» (‘Other Devices’)، گزینه هدفون‌هایی که نماش داده می‌شود‌ را انتخاب و جفت سازی کنید؛ اکنون چراغ LED هدفون‌ها هر ۷ ثانیه یک بار روشن می‌شود.
 4. ۴. اکنون امکان اجرای موسیقی در صورت استفاده از هدفون را چک کنید.

نصب نرم افزار MIY

۵ . آخرین نسخه نرم افزار beyerdynamic MIY را دانلود و نصب نمایید.

 1. ۶. از فعال بودن GPS / Location گوشی خود اطمینان حاصل نمایید.

اتصال نرم افزار MIY به هدفون

۱- از روشن بودن و اتصال هدفون به آیفون خود اطمینان حاصل نمایید.

۲- نرم افزار MIY را راه اندازی نمایید.

۳- دکمه جفت سازی دستگاه (“PAIR YOUR DEVICE”) را فشار دهید.

۴- مدل درست هدفون را انتخاب و با فشردن دکمه «جفت سازی» (Pair) تایید نمایید.

۵- در صور ظاهر شدن درخواست جفت سازی بلوتوث، با با فشردن دکمه «جفت سازی» (Pair) تایید نمایید.

تذکرات:

در صورتی وضعیت هدفون به صورت «متصل نشده» یا «در حال اتصال» نشان داده شد، و وضعیت باتری در دستری نبود، روی علامت هدفون بزنید، لغو جفت سازی هدفون را برنید و آن را مجددا متصل نمایید. روشن بودن هدفون و اتصال آن به آیفون ضروری است.

با اتصال هدفون به نرم افزارMIY، دومین اتصال بلوتوث برقرار می شود که برای انتقال داده لازم است.

انجام آزماش شنیدن صدا با نرم افزار MIY

 1. در تمام مدت زمان انجام مراحل زیر اتصال به اینترنت ضروری است.
 2. در صفحه نمایش، قسمت پروفایل (PROFILE)، جهت تنظیمات صدا و شروع آزمایش شنیدن صدا به بخش «به روز رسانی پروفایل» (“UPDATE YOUR PROFILE”) بروید.
 3. سایر دستورالعمل‌های نرم افزار را انجام دهید.
 4. در صورتی که پیام «اشکالی پیش آمده است» ظاهر شود، موقتا اتصال به سرور شبکه Mimi قطع شده است. در چنین مواردی، وضعیت اتصال دستگاه به اینترنت را بررسی و یا بعدا مجددا تلاش نمایید. در صورتی که پیام قبل چندین بار تکرار شد، پیشنهاد می شود نرم افزار را پاک و آن را مجددا دانلود و نصب نمایید (به قسمت بالا رجوع کنید).  آیفون خود را خاموش و مجددا راه اندازی نمایید.
 5. پس از اتمام آزمایش شنیدن صدا، می‌توانید از قسمت تنظیمات بلوتوث آیفون قابلیت صدای تماس را مجددا فعال نمایید.

پس از آزمایش شنیدن صدا، در صورت نیاز می‌توانید بلوتوث سایر دستگاه‌های خود را روشن نمایید.

منظور از «فناوری تسلا» چیست؟

منظور از فناوری تسلا مجموعه اقداماتی است که در زمینه طراحی و مواد اولیه ساخت مبدل‌های صوتی کمپانی بیرداینامیک انجام می‌گیرد. به دلیل انجام این اقدامات، تقاوت اساسی و چشمگیر میان این نوع مبدل‌های صوتی و مدل‌های معمول هدفون وجود دارد.  برجسته‌ترین ویژگی این فناروی آهنربای نئودیمیوم حلقه ای و بسیار قوی می باشد.

هدفون‌های مجهز به مبدل‌های صوتی فناوری تسلا صدای شفاف‌تر، عمیق تر و واضح‌تری دارند، از پهنای باند بالاتری برخوردارند و کارایی (راندمان) بسیار بالایی دارند؛ این قابلیت بویژه برای دستگاه‌هایی دارای سطح فشار صدای پایینی هستند بسیار سودمند است. علاوه بر این، هدفون‌های با تکنولوژی تسلا در شرایط یکسان صدای بلندتری نسبت به اکثر هدفون‌های معمولی دارند.

در کدام موارد، هدفون های حرفه­ای با هدفون های دیگر متفاوتند؟

هدفون حرفه­ای برای استفاده در استودیو ضبط، بر روی صحنه یا برنامه های پخش طراحی شده است. به طور کلی دارای چند ویژگی زیر است:

 1. طراحی بسیار مقاوم و با دوام
 2. جایگزینی ساده و سریع قطعات
 3. تعمیر آسان
 4. بهره مندی از کابل فنری
 5. طراحی ساده و بدون تاریخ انقضا (قدیمی نمی شوند)
 6. مشخصات انتقال و بازتولید سیگنال بسیار ویژه

برای مثال، هدفون های hi-fi در مقایسه با هدفون های حرفه ای، دارای کیفیت صدای متعادل­تری هستند (more balance sound). همچنین در هدفون­های حرفه­ای، بطور مثال در استودیوهای ضبط صدا، برخی از طیف های صوتی برجسته می­شود.

جنبه طراحی خاص هدفون، بارزترین تفاوت آن است. طراحی هدفون­های حرفه­ای و انتخاب نوع کابل­ها عمدتاً بر اساس عملکرد و کاربری آنها صورت می گیرد. برای استفاده در منزل و یا در حال حرکت، اغلب الزامات دیگری با توجه به ظاهر بصری هدفون و کابل اتصال وجود دارد.

برای بیان اختلافات جزئی بین مدل­های خاص، بهتر است شاخص های مشخصات فنی هدفون یا دیتا شیت های مربوطه را مقایسه کنید. این ها لیستی شفاف از ویژگی­های محصولات مربوطه است که به شما امکان مقایسه سریع را می­دهد.