تکنولوژی تسلا

«تسلا» نام برترین شاخه از کلاس برتر محصولات شرکت beyerdynamic است. فناوری تسلا که در داخل شرکت beyerdynamic طراحی و تولید شده است، نقطه عطف تاریخ نوآوری در این شرکت است.

کارشناسان واژه تسلا را که برگرفته از نام پیشگام طراحی جریان متناوب، نیکلا تسلا است برای اشاره به واحد القاء مغناطیسی یا چگالی جریان مغناطیسی درسیستم متر_کیلوگرم_ثانیه (دستگاه SI) واحدهای فیزیکی به کار می‌برند. چگالی جریان مغناطیسی برای هدفون ها از اهمیت بالایی برخوردار است و بیانگر شدت میدان مغناطیسی ( قدرت میدان مغناطیسی) در خلاء هوایِ مدار مغناطیسی است‌.

به دلیل آنکه چگالی جریان مغناطیسی در مبدل‌های صوتی شرکت beyerdynamic بیش از یک تسلا است، از اطلاح فناوری تسلا برای اشاره به آن استفاده می‌شود.

 

محصولات تسلا

شرکت beyerdynamic واژه تکنولوژی تسلا را به طور کلی برای اشاره به مجموعه اقداماتی به کار می‌برد که موجب بهبود کیفیت صدا و افزایش بهره‌وری هدفون‌ها می‌شود.

«خود را در دنیایی از صدای بی نقص غرق و اتاق نشیمن خود را به یک سالن کنسرت خصوصی تبدیل کنید».

مزایای تکنولوژی تسلا

مدل های مختلف هدفون های با تکنولوژی تسلا در مشخصات متفاوت متفاوت می باشد .

طراحی

مبدل صوتی تسلا از طراحی پیچیده‌ای برخوردار نیست. صرفا بواسطه طراحی دقیق، جمع آوری و سرهم بندی ساده قطعات حداقل تلورانس (دقت بالا) بدست آمده است. برای حصول بیشترین راندمان در تمام مراحل ساخت، پیوسته از قوانین فیزیک پیروی شده است.

ممبران (کپسول هدفون)

مواد اولیه کپسول چند لایه‌ی ساندویچی این فناوری، ترکیبی است از استحکام بالا و وزن سبک که از جمله مزایای آن ارائه باس فوقِ عمیق (ultra-deep bass) و صداهای زیر با شفافیت و وضوح فوق العاده بالاست (crystal clear highs).

میدان مغناطیسی

حداکثر میدان مغناطیسی در خلاء متمرکز شده است؛ در واقع این میدان مغناطیسی قویِ تسلا در داخل مبدل آکوستیکی قرار دارد (در خلاء هوا متمرکز شده است). همینطور به منظور کاهش میزان اتلاف، توجه به میدان مغناطیسی بسیار بسیار ضعیف و پراکنده بیرونی شده است. نتیجه اینکه بهره‌وری «درایو» مغناطیسی یک هدفون تسلا دو برابر بهره‌وری درایو مغناطیسی در مدل‌های معمول می باشد.

پارچه افزایش وضوح

در فناوری تسلا به منظور ایجاد شرایط دقیقا تعریف شده برای جریانِ توده‌های متحرک هوا، به جای مواد اولیه استاندارد غیر بافتی از پارچه‌های با ساختار مهندسی شده بجهت افزایش وضوح استفاده شده است. لذا پاسخ فرکانسی و اختلاف فاز شده می باشد.

محفظه تمام فلزی

به منظور محافظت از کویل صدای موجود در مبدل صوتی تسلا در برابر میدان‌های الکترومغناطیسی، یک محفظه تمام فلزی برای حفاظت از آن تعبیه شده است.

مقایسه مبدل ها

امپدانس مناسب

مبدل‌های صوتیِ کارامدِ تسلا نه تنها برای جزئیات فوق العاده دقیق و کامل صدا قابل استفاده است، بلکه کارایی بالای آنها به کار پخش‌کننده‌های همراه موسیقی که خروجی صدای پائینی دارند نیز می‌آید. به همین دلیل امپدانس‌های فناوری تسلا در سه طیق مختلف ارایه می‌شود: ۲۵۰،۳۲ و۶۰۰ اهمی.

نکات پیشنهادی ما:

برای لذت بردن از صدا در سیستم‌های خانگی خود از فناوری تسلای مجهز به امپدانس ۲۵۰ اهمی استفاده کنید. مدل‌های ۶۰۰ اهمی برای لذت بردن از موسیقی برای زمان‌های طولانی تر همراه با استفاده از آمپلی فایر هدفونی ایده آل هستند. در این میان، اگر قصد دارید در حال حرکت هدفون خود را به دستگاه‌های کوچک نیز متصل کنید، استفاده از مدل ۳۲ اهمی بهترین انتخاب است.

هدفون هایی که از تکنولوژی تسلا بهره مند هستند